Cross Country

10/21/2019

Regional Meet - State Qualifiers:

Division II:  Oakwood Girls Team (Champions)

                    Grace Hartman - (Champion) / Bella Butler - 2ns

                    Elizabeth Vaughn - 3rd / Abby Snodgrass - 24th / Lily Kaval - 55th

                 Kyle Lethander (Oakwood) - 2nd Boys

                 Waynesville Boys Team = 4th

                    Colin Amato - 5th / Kaden Harvey - 6th / Trevor Camp - 33rd

                    Denver Johnson - 37th / Eli Click - 56th

                 Justin Bland (Brookville) - 9th Boys

Division I:  Takumi Ford (Bellbrook) - 16th Boys   


District Meet - Regional Qualifiers:

Division II:  Oakwood Girls Team ( Champions)

                    Grace Hartman - (Champion) / Elizabeth Vaughn - 2nd

                    Bella Butler - 4th / Abby Snodgrass - 19th / Katy Butler - 41st

                 Eaton Boys Team (2nd)

                    Alex Newport - 15th / Jack Bortel - 17th / Alex McCarty - 18th

                    Todd Coates - 23rd / KeAnthony Bales - 29th

                 Waynesville Girls Team (4th)

                    Carrissa Tekeste - 10th / Alyza Camp - 14th 

                    Elizabeth McKeehan - 15th / Rachel Ingle - 33rd / Ava Amato - 35th

                 Waynesville Boys Team (4th)

                    Colen Amato - 8th / Kaden Harvey - 10th / Trevor Camp - 24th

                    Eli Click - 30th / Caden Adams - 34th

                 Eaton Girls Team (5th) 

                    Kiera Elliott - 11th / Kaili Hewitt - 23rd / Cari Metz - 25th

                    Lauren Gailey - 32nd / Rylie Haynes - 45th

                 Oakwood Boys Team (6th) 

                    Kyle Lethander - 3rd / Nathan Pohl - 32nd / Nick Dan - 42nd

                    Becker Kash - 44th / Scott Caley - 46th

                 Milton Union Girls Team - (7th)

                    Sophie Meredith - 13th / Ally Lyons - 43rd

                    Rachel Thompson - 44th / Micah Tracy - 59th / Maddie Stasiak - 69th

                 Justin Bland (Brookville Boys) - 6th

                 Hailey Hoops (Brookville Girls) - 17th

                 Ryan Michael (Valley View Boys) - 21st

Division III:  Danny Sparks (Dixie Boys) - 13th                      

Division I:  Bellbrook Boys Team (7th)

                    Takumi Ford - 6th / Caleb Newlon - 10th - Bryce Levine - 57th

                    Alex Crane - 69th / Kyle VanPelt - 77th

                Christian Leach (Monroe Boys) - 12th 

                Emily McMurry (Monroe) - 13th

                Avarie Faulkner (Bellbrook Girls) - 14th

                Madisob Bretland (Bellbrook Girls) - 21st