Boys Swimming - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Oakwood 141.0  
2. Waynesville 118.0  
3. Bellbrook 90.0  
4. Franklin 56.0  
5. Valley View 41.0  
6. Eaton 25.0  
7. Monroe 18.0  
8. Brookville 13.0  
9. Carlisle 6.0  
10. Dixie 0.0  

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Oakwood 1:47.34  
2. Bellbrook 1:56.01  
3. Valley View 1:59.30  
4. Eaton 2:04.05  
5. Waynesville 2:06.66  
6. Brookville 2:17.93  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Owen Conley Waynesville 1:41.40
2. Cameron Bybee Bellbrook 1:50.71
3. Ethan Burgard Oakwood 2:05.04
4. Zach Vogel Valley View 2:07.04
5. Finn Lynch Oakwood 2:07.46
6. Landen Stricker Waynesville 2:14.19
7. Drew Lawson Franklin 2:19.03
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Sam Campbell Oakwood 1:58.21
2. William Kelley Waynesville 2:05.96
3. Michael Phillippe Franklin 2:09.57
4. Jacob Frazee Oakwood 2:18.92
5. Nathan Bourquin Bellbrook 2:26.39
6. Reiley Phillips Valley View 2:26.82
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Isaac Kisker Oakwood :23.60
2. Gabe Allen Franklin :25.29
3. Camden Caldwell Bellbrook :25.71
4. Kevin Hutcherson Waynesville :25.77
5. Braden Tarin Monroe :25.79
6. William Gleason Waynesville :25.81
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Alex Welsh Bellbrook 221.45
2. Jude Schauer Oakwood 106.35
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Owen Conley Waynesville :50.50
2. Cameron Bybee Bellbrook :55.25
3. Michael Phillippe Franklin :56.06
4. Nate Crammer Eaton :59.61
5. Nate Pennington Oakwood 1:01.30
6. Sam Grey Bellbrook 1:06.74
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Isaac Kisker Oakwood :53.07
2. Finn Lynch Oakwood :54.21
3. Gabe Allen Franklin :55.28
4. Calvin Garde Monroe :55.97
5. Kevin Hutcherson Waynesville :56.07
6. Clayton Lemke Valley View :56.38
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Nate Eshler Waynesville 5:22.97
2. Zach Hulett Bellbrook 5:41.84
3. Ethan Burgard Oakwood 5:45.00
4. William Cicora Oakwood 6:04.99
5. Justin Davis Carlisle 6:06.93
6. Sam Lawson Eaton 6:24.84
7. Jacob Miller Oakwood 6:32.17
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Waynesville 1:35.19  
2. Valley View 1:38.82  
3. Bellbrook 1:42.22  
4. Franklin 1:42.65  
5. Oakwood 1:44.82  
6. Eaton 1:47.22  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Sam Campbell Oakwood :53.41
2. Nate Eshler Waynesville 1:03.38
3. Nathan Bourquin Bellbrook 1:06.06
4. Ryan Eshler Waynesville 1:10.03
5. Caleb Woessner Oakwood 1:10.51
6. Drew Lawson Franklin 1:11.18
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. William Kelley Waynesville 1:06.33
2. Nate Pennington Oakwood 1:06.68
3. Jacob Frazee Oakwood 1:12.49
4. Calvin Garde Monroe 1:12.90
5. Eli Wright Brookville 1:13.07
6. Ben Phillips Franklin 1:16.62
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Waynesville 3:29.25  
2. Oakwood 3:29.48  
3. Franklin 3:45.67  
4. Bellbrook 4:19.79  
 
WG Grinders