Boys Swimming - Meet

Season:
Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Bellbrook 145.0  
2. Eaton 94.0  
3. Oakwood 91.0  
4. Waynesville 85.0  
5. Valley View 53.0  
6. Brookville 37.0  
7. Franklin 18.0  
8. Dixie 5.0  
9. Monroe 4.0  
10. Carlisle 2.0  

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Bellbrook 1:38.28  
2. Eaton 1:46.36  
3. Waynesville 1:48.71  
4. Valley View 1:58.09  
5. Brookville 1:59.03  
6. Oakwood 1:59.82  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Cody Bybee Bellbrook 1:44.01
2. Logan Schroer Valley View 1:53.03
3. Nate Eshler Waynesville 2:00.79
4. Zach Hulett Bellbrook 2:01.66
5. Adam Johnson Bellbrook 2:10.95
6. Zach Vogel Valley View 2:14.22
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Cole Huggard Bellbrook 1:59.81
2. Nathan Boyce Oakwood 2:02.25
3. William Kelley Waynesville 2:14.58
4. Nate Crammer Eaton 2:16.05
5. Jacob Frazee Oakwood 2:20.91
6. Brendan Tsui Oakwood 2:25.26
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Tyler Gregory Eaton :23.20
2. Logan Schroer Valley View :23.32
3. Tanner Shinkle Waynesville :23.95
4. Aaron Scholl Eaton :24.46
5. Cam Bybee Bellbrook :24.51
6. Daemon Thomas Valley View :25.08
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. John Boozell Oakwood 179.25
2. Colton Beam Oakwood 130.50
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Cody Bybee Bellbrook :50.09
2. Josha Pool Eaton :57.45
3. Nate Crammer Eaton 1:01.68
4. Jacob Frazee Oakwood 1:03.20
5. Drew Schoen Oakwood 1:07.27
6. Tanner Shinkle Waynesville 62:20.00
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. John Sampson Bellbrook :47.27
2. Tyler Gregory Eaton :51.35
3. Rylan Quigley Oakwood :54.03
4. Aaron Scholl Eaton :56.06
5. Nate Eshler Waynesville :56.19
6. Ben Smith Brookville :57.58
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Owen Conley Waynesville 4:45.82
2. Evan Trout Oakwood 5:04.55
3. Carter Caldwell Bellbrook 5:19.92
4. Rylan Quigley Oakwood 5:20.12
5. Zach Hulett Bellbrook 5:23.75
6. Conley Mitchell Eaton 5:35.73
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Bellbrook 1:30.08  
2. Eaton 1:35.88  
3. Valley View 1:45.25  
4. Brookville 1:45.76  
5. Franklin 1:47.12  
6. Waynesville 1:55.02  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. John Sampson Bellbrook :50.81
2. Nathan Boyce Oakwood :56.88
3. William Kelley Waynesville :59.39
4. Joshua Pool Eaton 1:00.77
5. Conley Mitchell Eaton 1:03.16
6. Carter Caldwell Bellbrook 1:05.03
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Cole Huggard Bellbrook :59.22
2. Owen Conley Waynesville 1:01.64
3. Cam Bybee Bellbrook 1:09.42
4. Brendan Tsui Oakwood 1:12.46
5. Daemon Thomas Valley View 1:14.79
6. Matthew Combs Bellbrook 1:16.84
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Waynesville 3:29.93  
2. Oakwood 3:39.84  
3. Bellbrook 3:43.79  
4. Eaton 4:07.46  
5. Brookville 4:33.25  
6. Valley View 4:34.53  
 
Dry Patrol WG Grinders